Дитячо - юнацька футбольна ліга України

Історія футбольної форми

 

У другій половині дев'ятнадцятого століття , коли у футбол починають грати за загальноприйнятими правилами , футбольна форма називалася "плюс чотири ». Складалася вона з чотирьох елементів : високих , до колін шкарпеток ; заправлених у шкарпетки , широких штанів ; товстої бавовняної сорочки ; шапки. Оскільки дуже часто в футбол грали аристократи , замість шапок на полі можна було побачити циліндри ( забавне , напевно, було видовище ) . Для взуття використовувалися армійські або робочі черевики.

Спочатку , гравці однієї команди , відрізняли один одного по кольоровим стрічок або пофарбованим в один колір головних уборів . З 1867 років команди стали домовлятися між собою про колір светрів , в яких будуть виходити гравці. Поступово колір форми став постійним для кожного клубу . У ті ж роки з'явилися перші футбольні щитки. Гравець команди Нотингем Форест , Веллер Відовссон , розрізавши щитки для крикету , одягнув їх поверх футбольних шкарпеток. Поступово щитки стали використовуватися повсюдно , оскільки граючи у важких черевиках , гравці часто завдавали один одному важкі травми. На початку двадцятого століття щитки стали одягати під гетри.

На початку двадцятого століття довгі брюки футболістів змінилися на шорти , нижче колін . Гумки в той час винайдені ще не були , тому шорти трималися на ременях. Спеціалізовані футбольні бутси з шипами повністю витісняють черевики. У 1909 правилами передбачена окрема форма для воротаря. Її колір повинен відрізнятися від кольору форми польових гравців . Відбуваються перші експерименти з нумерацією форми. У 1933 році в грі Манчестер Сіті і Евертона , за жеребкуванням гравцям Евертона дісталися номери з 1 по 11 , а гравцям Сіті з 12 по 22 . З 1939 року нумерація форми стає обов'язковою . У кожній команді , номера присвоювалися з 1 по 9 , в залежності від позиції гравця на поле . « Дев'ятка », приміром , присвоювалась кращому нападаючому .

Сучасна футбольна форма виготовляється з новітніх синтетичних матеріалів. Вона непромокальністю , важить всього близько 200 грам . Футбольні бутси виготовляються для кожного футболіста індивідуально по нозі. У кожного гравця декілька різних пар бутс для різної погоди . Відрізняються вони кількістю шипів .

Практично всі футбольні клуби на даний момент мають титульних спонсорів. Це компанії , викладають великі суми , за те щоб їх логотип красувався на футбольній формі гравців . Чим крутіше клуб , тим серйозніше спонсор , тим більше суми .

Правилами , з 2002 року , заборонені будь-які логотипи або написи політичного або релігійного характеру на майках . До цього, футболісти після забитого гола часто , задираючи футболку , демонстрували такі написи на публіку.

Любовних зізнань заборона не стосується ) . На фото Маріо Балотеллі після забитого гола дуже оригінально визнається в коханні своїй дівчині .

Під кінець , кілька цікавих епізодів з історії футболу , пов'язаних з футбольною уніформою :

У 1921 році в Кубку Шотландії у захисника Джима Боуї порвався ремінь на шортах. Поки він міняв ремінь ( гумок то ще не було) , нападаючий противника , якого Боуї повинен був опікати забив вирішальний гол .

На початку 20 -го століття , голкіпер збірної Уельсу , Дік Роуз -за свого забобонного характеру , 23 матчі (!) За збірну , відіграв в одній сорочці , яку весь цей час не стирав. Чи допомагало це йому в грі , історія замовчує.

Шотландський «Селтік » став першою і єдиною командою , у якої були пронумеровані НЕ футболки , а шорти. Було це в 1960 році.

Йохан Кройф , в 1974 році змушений був відмовитися надіти форму збірної Голландії. У Кройфа був індивідуальний контракт з компанією Puma , а на формі збірної красувався логотип Adidas. У підсумку , як виняток , йому дозволили надіти форму без логотипу .

120000 $ Puma заплатила в 1970 році Пеле за те , щоб він перед грою Чемпіонату світу , нахилившись , зав'язав шнурки на своїх бутсах . Природно , всі телекамери в той момент були спрямовані на зоряні ноги Пеле.

За 150 000 фунтів на аукціоні була продана футболка Пеле , в якій він грав на ЧС- 1970 .

Ukrainian English French German Italian Russian Spanish

Огляд матчів

дк 5