Дитячо - юнацька футбольна ліга України

Історія футболу. Частина 2

 

Спочатку Кальчо у Флоренції була грою аристократів , правила якої вперше були опубліковані Джованні Барді в 1580г . ; Дозволялося грати ногами і руками , команда складалася з 27 осіб , голом зараховувався перекинутий м'яч через відмічені на поле точкі.В неї грали відомі люди і шановані люди того часу. Сам Ленардо да Вінчі , будучи людиною вкрай замкнутим , був помічений за грою в Кальчо.Прежде ніж відродиться в 30х роках XX століття , Кальчо було забуто на 200 років. У наш час ентузіасти Кальчо щорічно в 3 тиждень червня проводять 3 матчі у Флоренції , дозволяючи використовувати удари головою , ліктями і задушення.

У 17 в. які втекли до Італії прихильники страченого англійського короля Карла I, познайомившись з цією грою, з повернення в Англію (з причини сходження на престол Карла II), завезли її туди, де вона стала грою придворних.

Потрапивши в маси і швидко там поширившись , футбол став «грою вулиць» , але частіше його називали « футбол натовпом » , відрізнявся крайньою жорстокістю і грубим характером , насправді нагадував звалище на вулицях. Божевільні , що грають в нього , намагалися загнати м'яч на центральну площу « ворожої » села або ж змагалися районами міста.

Витоки появи футболу натовпом досі точно неясні, є лише припущення . Може бути , гра зародилася в Британії в 3 в . під час урочистостей на честь перемоги над римлянами. Існують припущення , що все почалося з пінанія відрубаної голови данського принца. Гра могла бути і язичницьким ритуалом , де важливо було пронести завойований м'яч над полем , що обіцяло б хороший урожай . Можливо , футбол з'явився під час нормандського завоювання , адже подібна гра вже була там незадовго до її появи в Англії.

Не можна точно стверджувати , звідки бере своє коріння гра « футбол натовпом », що з'явилася в Англії , але однозначно можна говорить про те , що вона доводила людей до крайнього несамовитості , оскільки на неї часто вводили заборони.

За відсутністю правил слід було вкрай жорстоку поведінку гравців , часто оканчивающееся травмами , часом навіть смертю. Всі ці інциденти були стимулом для розробки точної системи правил і обмежень. У зв'язку з летальними наслідками гравців після чергових матчів , багато правителі накладали заборони на цю жорстоку гру. На Русі ж , за церковними постановами , ігри з м'ячем каралися тілесними покараннями , але це ніяк не могло зупинити людей грати в цю захоплюючу гру.

Початок 19 століття був ознаменований прийняттям рішення про створення системи єдиних правил гри , а сам футбол вирішено було зробити окремим видом спорту. Але лише в 1863 р. Д.Фрінг представив Звід футбольних правил , що послужив основою для сучасної гри . В основі своїй вони не змінювалися і донині , за винятком невеликих поправок.

Перший футбольний матч за правилами пройшов в 1871 р. в Англії . До початку 20 століття футбол підкорив весь світ , і тому 21 травня 1904 , з ініціативи французів , в Парижі була створена Міжнародна федерація футбольних асоціацій або просто ФІФА. Її перший президент - Робер Герен . У 1908 р. футбол увійшов до програми Олімпійських ігор.

Ukrainian English French German Italian Russian Spanish

Огляд матчів

дк 5