Дитячо - юнацька футбольна ліга України

Штрафний удар

 


         Розглянемо які завдання треба вирішувати при навчанні удару зі стандартного положення ( штрафного ) . Визначимо , що треба зробити , в організаційному плані , для виконання методичних принципів формування динамічного стереотипу ( автоматизму рухи). За основу беремо « штрафний удар по воротах ». Тренування удару носить великою мірою індивідуальну спрямованість.
1 . Гравець повинен вибрати «свою точку ». Т. е. зону , з якої , в першу чергу , він хотів би завдавати удару по воротах. На тренуваннях , тренера команди треба « переконати » що з цієї зони , ніхто в команді не виконує удар по воротах краще ( точніше і сильніше) і результативніше. Отже, і в додаткових заняттях саме цій зоні треба приділити головну увагу . Перша зона вибирається за принципом « мені це найзручніше ». Після досягнення результату ( штрафний удар став стабільним по точності і силі) , можна буде вибрати наступну «зону домагань ».
2 . Вибрати « спосіб нанесення удару» , точку влучення , траєкторію польоту м'яча . У кожній зоні треба освоїти два - три варіанти удару. Щоб можна було варіювати його і залежно від положення воротаря , розташування стінки , і для ускладнення завдання для воротаря у виборі позиції. Починати треба з більш « коханого» удару. Пропоную «стандартні» варіанти. Удар внутрішньою стороною стопи правої ноги. Два трохи підкручених удару в правий і лівий верхній кут воріт , через «стінку» . Один прямий удар , на силу , в частина воріт , яка не захищена стінкою. Але починати треба знову таки з «улюбленого » удару.
3 . Так як ми починаємо вдосконалення « стандартного » положення , то і умови тренування повинні бути максимально стандартизовані і відповідати умовам удару в грі. Це звичайно викликає певні організаційні труднощі , але треба розуміти , якщо умови тренування не відповідають повністю умовам удару при грі , то тоді тренування не виконує поставленого завдання - вдосконалення «стандарту ». Треба пробувати домовитися з тренером про можливість або прийти на тренування раніше або затриматися після тренування і попрацювати над ударом. Треба знайти поле зі стандартними воротами і домовиться там потренуватися.
4 . Технічне забезпечення тренування.
- Обов'язкова розмітка воріт. Натягнутою стрічкою позначаються верхні і нижні кути воріт , в які будуть наноситься удари
- Фішками позначаються , і крапка удару і початок розбігу .
- Стійками позначається стінка (це можна робити на більш пізніх етапах навчання )
- Обов'язково наявність декількох м'ячів (3-4 і більше)
5 . Вести відеозйомку контрольних серій ударів ( всіх 10 ) . З стандартного положення , зі штатива з місця , коли видно і рух і результат удару. Це дозволить виявляти помилки у виконанні й аналізувати техніку.
6 . Обов'язково фіксувати ( записувати ) кількісні показники тренування. Скільки і яких ударів нанесено , результат (кількість попадань в намічену ціль) .
                    Методичні рекомендації .
1 . Вибираємо «піч» від якої почнемо танцювати . Наприклад , підкручений удар у правий верхній кут. От їм і займаємося 2 , 3 , 4 ...... заняття , поки не досягнемо прийнятного результату по точності.
- Наступний крок , удосконалювати підкручений удар в інший кут .
- Потім поєднуємо ці два удари - серія вправо , серія вліво
- Потім чергуємо удари через раз , вліво , вправо .
- Досягнувши точності , ставимо завдання посилити силу удару.
- Починаємо удосконалювати наступний удар. Освоєння обов'язково повторюємо на початку і наприкінці тренування.
- Робимо удари на тлі втоми (наприклад , під час занять з розвитку швидкісної витривалості , під час відновлювальних пауз )
2 . Удари обов'язково повинні бути серійними . Тобто необхідно наявність декількох м'ячів. Ви поставили м'яч на «точку» , гравець вдарив , і пішов на новий розбіг , Ви ставите наступний м'яч . Закінчилася серія , зібрали м'ячі , і повторили серію.
3 . Кожна серія (кілька серій ) має своє завдання по правильному виконанню окремої частини технічного прийому або його елемента . І саме на них звертається головна увага , свідомо контролюється. Вдалий удар треба обов'язково «запам'ятати у відчуттях ». І намагатися повторити.
4 . Техніка виконання удару , обов'язково співвідноситься з точністю ( попаданням в намічену точку ) . Тобто перед виконанням серії позначається завдання по точності. Після кожного невдалого удару , треба постаратися зрозуміти , в чому була помилка і контролювати її виправлення в наступних ударах.

Ukrainian English French German Italian Russian Spanish

Огляд матчів

дк 5