ФК "Динамо" (Київ) переможці Фінальних турнірів Чемпіонату України U - 14 та U - 16 2016/2017 р.

Збірна України одержала другу перемогу у підготовчому циклі до Євро-2016

Підопічні Михайла Фоменка врахували зауваження щодо гри проти Кіпру та використали свої найкращі якості задля перемоги над Уельсом. В цій грі керманич збірної України відмовився від частих замі для стабілізації гри основного складу команди.

Проте нерідко до небезпечних атаках гравців Уельсу призводили невимушені помилки українців. Так на 10-й хвилині після подачі Ротаня зі штрафного на його навіс у карний майданчик Уельсу ніхто не зміг підключитися, але суперники відповів небезпечною контратакою: після удару Лоуренса Пятов врятував свої ворота. Вже за кілька хвилин український голкіпер ще раз вступив у гру: після обрізки захисту Пятов виніс м'яч у поле.

Вирівняти гру та добитися необхідної переваги збірній України вдалося ближче до середини першого тайму. Спочатку Віктор Коваленко після віртуозного пасу Федецького з глибини поля втратив стовідсоткову можливість забити гол: нападник збірної України не влучив по м’ячу на межі воротарського майданчику Уельсу. Але вже за хвилину Ярмоленко виправився за свого партнера: після розіграшу штрафного Андрій розстріляв ворота Хеннесі 1:0.

До перерви Уельс зміг організувати кілька небезпечних моментів, до одного з яких на 37-й хвилині призвели дії, коли Євген з порушенням правил зупинив прохід суперника та заробив штрафний поблизу карного майданчику України.

Після перерви команди знов обмінялися небезпечними випадами: атака Уельсу призвела до штрафного у бік воріт Пятова, Україна відповіла проривом Ярмоленка на фланзі та пасом до воріт, де м’яч очікував Зозуля. Комбінацію українців перервав Хеннесі.

Пізніше Ярмоленко завдав гарматного пострілу, але вище воріт.Уельс теж спробував пробити Пятова: з близької відстані удар наносив Джо Аллен. Після цього Михайло Фоменко зробив свою єдину заміну протягом матчу: у центрі поля Сидорчук змінив Ротаня.

В цілому другий тайм українці провели більш розкуто завдяки більшій кількості відкритих зон на половині Уельсу. Гравці збірної України активно використовували фланги, на яких проривалися Зозуля та Ярмоленко, у центрі впевнено почував Коваленко.

Наприкінці зустрічі гості такі створили кілька гострих атак та нанесли два удари, що могли призвести до взяття воріт Пятова, але завдяки його майстерності ворота України залишилися недоторканими.

У підсумку, Україна здобуває свою першу перемогу над Уельсом за всю історію зустрічей з цією командою. Позитивний результат має придати впевненості гравцям національної збірної для вдалої підготовки до континентальної першості.

Україна – Уельс – 1:0. Товариський матч.

Україна: Пятов – Ярмоленко, Хачеріді, Гармаш, Степаненко, Кучер, Шевчук, Коваленко, Федецький, Ротань (к) (Сидорчук, 59), Зозуля

Уельс: Хеннессі – Гантер, Тейлор (Хенлі, 72), Девіс, Е. Вільямс (к) (Річардс, 65), Честер (Макдональд, 60), Аллен, Х’юз (Ледлі, 79), Черч (Воукс, 60), Лоуренс (Бредшоу, 72), Джон. Вільямс

Збірна України з перемоги розпочинає підготовку до Євро-2016

24 березня збірна України у товариському матчі перемогла збірну Кіпру з рахунком 1:0. У цій грі тренерський штаб Михайла Фоменка вдався до ескпериментів зі складом команди, щоб перевірити максимальну кількість новачків національної збірної.

На початку зустрічі тренери задіяли дві напрацьовані зв'язки. У захисті вийшли гравці «Шахтаря» Кучер, Шевчук та Степаненко, яким допомагали «дніпрянин» Федецький з дебютантом Путівцевим. Атакувальна ланка була представлена «динамівцями» Гармашем, Гусєвим та Ярмоленком, яких підтримував ще один представник «Дніпра» Зозуля.

У дебюті матчу українці втратили низку шансів для взяття воріт суперника. Вже на сьомій хвилині Ярмоленко пробивав з вбивчої позиції та, на жаль, влучив у захисника. Пізніше Гармаш вистрілив з 30 метрів... м'яч пройшов повз ворота.

Десять хвилин потому кіпріоти відповили кількома контратаками, одна з яких ледве не призвела до взяття воріт Бойка. Мітідіс отримав пас, який відрізав одразу двох захисників збірної України, проте нападнику Кіпра бракувало майстерності при нанесенні удару по воротам.

На 30-й хвилині Тарас Степаненко втратив стовідсоткову можливість вразити ворота суперників: Зозузля могутньо пробив, Панаї відбивав м'яч перед собою і гравець донецького клубу мав забивати у майже порожні ворота з лічених метрів. Проте Тарасу вдалося відзначитися вже наприкінці першого тайму: цього разу він не схибив після розіграшу штрафного в бік Кіпру.

Другий тайм розпочався з дебюту Коваленка, Петряка та Малишева, які замінили Гармаша, Гусєва та Ротаня. Вже на 54-й хвилині Коваленко міг розпочати свій дебют у збірній з голу: після розіграшу кутового Віктор пробив головою, але м'яч пролетів повз ворота поряд зі стійкою.

Тренери збірної продовжили тестувати гравців, замінивши протягом останніх двадцяти п'яти хвилин матчу Зозулю на Кравця, а Степаненка на Тимошука. Трохи згодом стався ще один дебют — Каменюка замінив Шевчука. Кравець мав чудову можливість стати у нагоді національній команді, пробивши здалеку на 78-й хвилині, та Панаї знов врятував свої ворота. Ще два постріли здійснив Малишев, але і йому не пощастило у цій зустрічі.

Наприкінці матчу кіпріоти двічі мали нагоду зрівняти рахунок. На 86-й хвилині Сотіріу, скориставшись тим, що Путівцев послизнувся у штрафній, пробив, але влучив у стійку воріт. За кілька хвилин він знову не влучив: після його удару м'яч перехопив Бойко.

Товариська гра

Україна — Кіпр — 1:0.

Україна: Бойко – Ротань (к) (Коваленко, 46), Путівцев, Гусєв (Петряк, 46), Федецький, Шевчук (Каменюка, 81), Гармаш (Малишев, 46), Зозуля (Кравець, 64), Степаненко (Тимощук, 72), Кучер, Ярмоленко

Кіпр: Панаї – Досса Жуніор, Деметріу, Мітідіс, Хараламбідіс (к) (Енгелезу, 77), Александру, Макрідіс (Сотіріу, 70), Лабан (Кір’яку, 81), Ефрем (Макріс, 58), Артіматас (Ніколау, 89), Лаїфіс

Голи: Степаненко (40)

Попередження: Лабан, Деметріу

Андрій Шевченко повернувся до збірної України

47

Відомий у минулому нападник збірної України Андрій Шевченко повернувся до національної команди. Але відтепер – у новій ролі. Шева увійшов до тренерського штабу головної команди країни та допомагатиме Михайлу Фоменку під час майбутніх європейських футбольних баталій.

Шевченко постав перед футбольною спільнотою під час презентації у Будинку футболу тренерського та адміністративного штабу збірної України, який працюватиме на фінальному турнірі чемпіонату Європи 2016 року у Франції.

Окрім 39-річного Андрія, який є рекордсменом національної команди за кількістю забитих м’ячів (48), до тренерського штабу збірної також увійшли Володимир Онищенко, Юрій Сивуха та Віталій Шпанюк.

Подробиці про представлення тренерського та адміністративного штабу збірної України чекайте найближчим часом.

Україна піднялася на дві позиції в рейтингу ФІФА

У четвер, 4 лютого, Міжнародна федерація футболу (ФІФА) опублікувала черговий рейтинг найсильніших збірних планети. У порівнянні з минулим місяцем Україна піднялася на дві позиції в даному списку, перемістившись з 29-го на 27-е місце (в активі нашої команди числиться 842 рейтингових очка).
Поліпшили свої показники і суперники збірної України по Євро-2016. Північна Ірландія займає 29-у позицію (замість 30-й), а Польща - 34-ю (замість 35-й). Тим часом збірна Німеччина як і раніше займає четверте місце в списку найсильніших збірних планети.
Лідерство в рейтингу зберегла збірна Бельгії. Також в трійці розташовуються Аргентина та Іспанія.