Определены места финальных турниров чемпионатов ДЮФЛУ сезона 2016/2017 г.

Україна - господар кваліфікації Євро-2016/2017 серед 19-річних

39

У четвер, 3 грудня, у штаб-квартирі УЄФА у Ньоні відбулося жеребкування відбіркового раунду чемпіонату Європи 2016/2017 серед збірних команд віком до 19 років.

Перед початком офіційної церемонії капітан збірної України U-19 Павло Лук’янчук отримав спеціальний приз УЄФА «FairPlay». Таким чином Європейський футбольний Союз відзначив коректність виступів команди Олександра Головка у фінальній частині континентальної першості 2015 року у Греції, під час якої «синьо-жовті» отримали лише дві жовті картки.

За результатами жеребкування, українська збірна U-19 потрапила до квартету 13. Наступної осені міні-турнір кваліфікації відбудеться в Україні, а наші футболісти посперечаються за вихід до еліт-раунду турніру з командами Туреччини, Латвії та Ісландії. Проведення матчів відбору заплановано на 6, 8 та 11 жовтня 2016 року.

Кращі дві збірні з кожної групи разом з третьою командою із найліпшими показниками приєднаються до іспанців в еліт-раунді чемпіонату. Фінальна частина турніру пройде влітку 2017 року у Грузії.

Збірна України U-19 дізналася суперників в еліт-раунді ЧЄ-2016

39

3 грудня, у швейцарському Ньоні відбулося жеребкування еліт-раунду чемпіонату Європи-2016 серед юнаків до 19 років.

Жеребкування цієї стадії провів голова Комітету УЄФА з дитячо-юнацького та масового футболу Шандор Чаньї, компанію якому склав капітан збірної України U-19 минулого скликання Павло Лук'янчук, який, нагадаємо, отримав нагороду «FairPlay» сезону 2014/15.

За результатами жеребкування, підопічні Олега Кузнєцова потрапили до групи 4, де суперниками наших хлопців будуть команди Нідерландів, Польщі та Північної Ірландії. Міні-турнір відбудеться 24, 26 та 29 березня у Нідерландах.

Окрім збірної Німеччини, яка є господаркою фінальної частини, до наступної стадії потраплять сім переможців своїх груп.  Нагадаємо, що чемпіонат Європи пройде з 11 по 24 липня 2016 року.

39

Юнацька збірна команда України U-19 провела другий поєдинок у кваліфікаційному раунді чемпіонату Європи 2016 року, який зараз проходить у Баку. Підопічні Олега Кузнецова здобули важку перемогу над однолітками з Боснії та Герцеговини.

Після перших матчів у двох збірних була однакова кількість залікових пунктів – по 3. Старт гри відзначився активністю українців, але на 10-й хвилині «синьо-жовті» несподівано пропустили м’яч у свої ворота. Голом відзначився Хаджиахметович.

У підопічних Кузнецова в ці хвилини в атаці мало що виходило. На 24-й хвилині наші суперники ледь не подвоїли рахунок у матчі. Після удару Чоровича, круглий влучив у каркас воріт. Після такого розвитку подій українці не знітились, і зуміли зібратись ще до перерви, зусиллями Гуцуляка зрівнявши рахунок в зустрічі.

Друга половина гри, як і в першому таймі розпочалася з активних дій української команди. Наші суперники так і не відійшли від шоку, якого зазнали перед самою перервою. Атаки українців ставали все більш небезпечними і одну з них на 64-й хвилині вдало завершив Щебетун. Йому асистував Піхальонок.

Після цього гра набула дещо нервового характеру, якого не витримав гравець збірної України Шаповалов. На 80-й хвилині матчу він за одну хвилину примудрився отримати два попередження, за що був вилучений з поля. Після цього здавалося, наші суперники затиснуть українців на своїй половині поля, і завершення поєдинку буде непростим для нашої команди. Але вийшло навпаки, в одній з атак Олексій Гуцуляк знову приголомшив боснійців, забивши третій м’яч у ворота Чутахія. Результативна передача знову на рахунку Піхальонка. Цей гол зняв всі питання стосовно переможця сьогоднішнього матчу. Українці вміло збивали темп гри, не дозволивши суперникам створити небезпеку біля воріт Маханькова.

Таким чином, українці виходять в одноосібні лідери групи 5. В останньому матчі, який відбудеться 15 листопада збірна України зіграє з Туреччиною.

Євро-2016. Кваліфікація

Боснія та Герцеговина U-19 – Україна U-19 - 1:3

Голи: Хаджиахметович (10) - Гуцуляк (45, 83), Щебетун (64)

Боснія та Герцеговина: Чутахія – Кудушич, Османкович (Дуракович, 90+1), Чорович, Херич, Тодорович, Мустеданагич, Хаджиахметович, Гояк, Гліва (Пашагіч, 46, Демірович, 66), Кременович,

Україна: Маханьков – Шаповалов, Сениця Щебетун, Тимчик, Шевченко, Піхальонок (Кравець, 83), Фурсов (Шепелєв,31 ), Михайличенко, Швед (Вакулько, 62), Гуцуляк

Вилучення: Шаповалов (80)

U-19: розгромний старт у кваліфікації Євро-2016

31

Юнацька збірна команда України на мажорній ноті розпочала кваліфікаційний раунд чемпіонату Європи 2016 року у Баку. Підопічні Олега Кузнецова здобули розгромну перемогу над господарями міні-турніру – командою Азербайджану, забивши у ворота суперників чотири «сухих» м’ячі.

Зважаючи на той факт, що перші матчі на подібних турнірах відіграють вирішальну роль, суперники з повагою поставилися один до одного. Ані українська команда, ані юнаки з Азербайджану не форсували події, віддавши перевагу надійній гри позаду. Саме тому перший тайм запам’ятався напівмоментами Шведа, Баланюка та Михайліченка у складі «синьо-жовтих», а також гострими епізодами, які не втілили у голи Мадатов та Карімзада.

Ближче до відпочинку збірна України заграла сміливіше в організації атак, а тому у голкіпера азербайджанців Шахіна з’явилася робота. Тільки з 38-ї по 44-ту хвилини він тричі ставав на заваді після того, як Михайліченко та Баланюк загрожували воротам суперників.

Захисні редути команди господарів звалилися під натиском «синьо-жовтих» на початку другої 45-хвилинки. Шепелєв виконав подачу з кутового на ближню стійку, де Шевченко, випередивши захисників, переправив «сферу» у сітку.

На 60-й хвилині Кузнецов виконав першу заміну, випустивши на поле Щебетуна, і саме вона вже за мить стала результативною. Нападник збірної України першим же дотиком замкнув флангову передачу Шведа, закріпивши перевагу наших збірників.

Навіть забивши другий м’яч, українці не заспокоїлися і за півгодини довели статистичні показники цього матчу до вражаючих 11:0 за кількістю ударів у ствір воріт. Щоправда, з реалізацією у наших футболістів було трохи гірше – вдалося забити вже у самому ендшпілі. Піхальонок реалізував 11-метровий удар за фол Сертана у власному штрафному, а у компенсований арбітром час Гуцуляк довів рахунок до розгромного – 4:0.

В іншому матчі групи 5 збірна Боснії і Герцеговини вирвала вольову перемогу у матчі з командою Туреччини – 2:1. Таким чином, на початку змагань українська команда з трьома очками очолює кваліфікаційний квартет.

Україна U-19 – Азербайджан U-19 – 4:0

Голи: Шевченко (47), Щебетун (62), Піхальонок (87, пен.), Гуцуляк (90+4)

Попередження: Сертан, Мадатов, Набієв, Заманов

Україна: Маханьков – Кравець (Щебетун, 60), Сениця, Тимчик, Шевченко, Шепелєв (Шаповалов, 77), Піхальонок, Коробенко, Михайліченко, Швед, Баланюк (Гуцуляк, 61),

Азербайджан: Шахін – Сертан, Мустафазаде, Мадатов, Улуханов, Набієв, Заманов, Турабов (Гусейнов, 63), Карімзада (Бабазаде, 82), Джафаров (Самадов, 89), Хасанзаде

перемога над Польщею

Збірна U-19: впевнена перемога над Польщею

Юнацька збірна України (U-19) здобула перемогу у другому турі еліт-раунду ЧЄ-2015. Після стартової нічиєї з господарями міні-турніру боснійцями, підопічні Олександра Головка впевнено переграли поляків.

У склад української команди після дискваліфікації повернувся один із ключових гравців лінії півзахисту Бека Вачіберадзе. І саме він зумів на 16-й хвилині вивести «жовто-синіх» вперед. Вачіберадзе реалізував пенальті, зароблений Денисом Арендаруком.

Поляки, яким після поразки в першому турі, відступати було нікуди, намагались грати активно і регулярно створювали небезпеку біля воріт Вадима Солдатенко. Проте захист і голкіпер нашої збірної діяли надійно. Натомість, ближче до кінця першого тайму підопічним Головка вдалось подвоїти перевагу — відзначився Арендарук.

Значно легшим матч для українців став на початку другої половини гри. На 56-й хвилині голкіпер збірної Польщі у власному штрафному майданчику з порушенням правил не дозволив Олександру Зубкову реалізувати вихід один на один, за що отримав червону картку. Але цього разу до 11-метрової відмітки підійшов Віктор Циганков, який не зміг переграти резервного воротаря поляків.

Тим не менш, підопічні Головка доволі легко довели рахунок до розгромного. На 66-й хвилині арбітр призначив третій пенальті у ворота збірної Польщі, який був знову чітко реалізований Вачіберадзе. А згодом Павло Лук'янчук довів рахунок до 4:0. Після четвертого м'яча українці дещо розслабились і неочікувано двічі пропустили. Але заробленої переваги вистачило їм, щоб святкувати перемогу.

У паралельному матчі збірна Чорногорії з мінімальним рахунком обіграла Боснію і Герцеговину — 1:0. Таким чином, чорногорці після двох зустрічей мають в активі 6 очок, і саме з ними 19 травня українці розіграють єдину путівку на чемпіонат Європи від групи 2.

Польща U-19 — Україна U-19 — 2:4

Голи: Вачіберадзе (16, пен), Арендарук (41), Вачіберадзе (66, пен), Лук'янчук (77), Завада (79), Луковскі (83)

Вилучення: Кухта (56)

Попередження: Вачіберадзе (31), Букса (32), Томасевіч (49), Вітеска (65), Осман (68), Лук'янчук (74)

Польща: Кухта — Данковскі, Беднарек (к), Вітеска, Столарскі, Маковскі,

Томасевіч (Вробель, 58), Серафін (Куздра, 81), Вишяк (Луковскі, 46), Букса, Завада

Україна: Солдатенко — Осман (Михайличенко, 79), Матвієнко, Лук'янчук (к), Кірюханцев, Зінченко, Вачіберадзе, Швед, Кльоц (Циганков, 46), Арендарук (Зубков, 46), Третяков