Українська розвідка фіксує посилення тиску Росії на Мінськ. Прикордонники не виключають провокацій чи нового вторгнення з боку Білорусі. СБУ посилює безпекові заходи на півночі, а влада укріплює оборону потенційно небезпечних напрямків.
Необхідність нових бригад
Ворог має перевагу в кількості військових та озброєння. Росія планує створити нові дивізії та п’ять бригад. Для гарантованого відбиття можливого наступу Україна потребує нових бойових бригад, заявив головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський.
«Не досягнувши успіху на основних напрямках, ворог вирішив розширити ареал активних дій на півночі України. Це призведе до збільшення довжини лінії активного фронту на 160 кілометрів», — зазначив Сирський.
Збільшення чисельності наявних бригад не розширить протяжність фронту, на якому вони можуть діяти. Натомість потрібні нові частини через зростання глибини лінії фронту.
З початку 2026 року українські військові зафіксували близько 20% зростання активності російських розвідувальних дронів, які діють через територію Білорусі. З’явилися нові російські бази безпілотників неподалік кордону та розвивається відповідна інфраструктура.


