Українська армія стикається з низкою критичних технологічних викликів. Вони потребують швидких рішень для ефективнішої протидії ворогу. Про це заявив радник міністра оборони Сергій «Флеш» Бескрестнов.
Відсутність захисту від КАБів та перевага ворога в РЕБ
Одним із найгостріших питань залишається брак серійних засобів протидії керованим авіаційним бомбам. Саме КАБи створюють багато проблем на фронтах, наголосив Бескрестнов. Противник випереджає Сили оборони у розробці засобів радіоелектронної боротьби проти відеоканалів дронів. Він активно застосовує MESH-модеми для розвідки та ударів. Україна неприпустимо повільно просувається у створенні протидії цим технологіям.
Прифронтові міста Херсон, Харків, Запоріжжя та Суми залишаються вразливими до регулярних атак дронів. Потрібні нові системи оповіщення та засоби боротьби. Серед пріоритетів — розробка власної балістичної ракети, яка радикально змінила б хід війни. Досі немає перевірених рішень для захисту середніх стрільців і бомбардувальників від зенітних дронів ворога.