Головна arrow-right Новини arrow-right У КИЄВІ ВІДНОВИЛА РОБОТУ НАЦІОНАЛЬНА ШКОЛА ФУТБОЛЬНОГО АРБІТРА УКРАЇНИ.
article-img

У КИЄВІ ВІДНОВИЛА РОБОТУ НАЦІОНАЛЬНА ШКОЛА ФУТБОЛЬНОГО АРБІТРА УКРАЇНИ.

У КИЄВІ ВІДНОВИЛА РОБОТУ НАЦІОНАЛЬНА ШКОЛА ФУТБОЛЬНОГО АРБІТРА УКРАЇНИ.

Фото прес-служби УАФ

Завдяки зусиллям ЗСУ й з ініціативи президента УАФ, члена Виконкому УЄФА Андрія Павелка після річної перерви, пов’язаної з повномасштабним вторгненням окупантів на українську територію, відновилася робота Національної школи футбольного арбітра України.

У відкритті семінару, що днями відбувся в Будинку футболу, взяли участь заступник голови Комітету арбітрів УАФ, керівник НШФА Сергій Лисенчук і лектори та члени КА УАФ.

Вітання молодим арбітрам передав голова комітету Лучано Лучі. Він побажав їм завжди ставити перед собою найвищі цілі та вести щоденну кропітку роботу заради їхнього досягнення. Крім того, пан Лучі відзначив, що кожен рефері має шанс працювати на поєдинках U-19 та другої ліги, якщо демонструватиме стабільний рівень арбітражу й використовуватиме досвід, набутий у матчах регіонального та аматорського рівня.

Після спілкування з іншими учасниками семінару арбітри склали тести, письмовий іспит та відеотест. Згодом Сергій Лисенчук презентував програму для слухачів НШФА другого року навчання, а член КА Михайло Овчар окреслив напрямок у жіночому футболі.

Учасники заходу заслухали інформацію щодо сучасних вимог до арбітрів із фізичної підготовки та медичного огляду.

Крім того, арбітрів було поінформовано про регламентні норми змагань ДЮФЛ і ААФУ, також вони прослухали лекції від викладачів НШФА — арбітра ФІФА Дениса Шурмана, члена комітету арбітрів Леоніда Ярмолинського, провідного спеціаліста Віктора Дердо і заступника начальника відділу забезпечення арбітражу УАФ Дмитра Кубряка.

Лучано Лучі звернув увагу молодих рефері також і на морально-етичну складову поведінки, на яку слід зважати не лише під час футбольних матчів.

Цікавою вийшла завершальна частина семінару, в якій молоді арбітри в режимі зворотного зв’язку поспілкувалися з Лисенчуком та Кубряком, що пройшли окупацію та бойові дії, а Дмитро ще й відчув на собі, що таке полон. Молоді арбітри також дізналися, як виживати в цих умовах і паралельно встигати займатися улюбленою справою.

Загалом, вийшов дуже насичений семінар із цікавими презентаціями та спілкуванням із відомими у футбольному світі людьми. УАФ, незважаючи на важкі часи, планує цього року максимально приділити увагу молодим арбітрам.

Джерело : https://uaf.ua/article/47742

panel-link panel-link print-img Print pdf-img PDF