Головна arrow-right Новини arrow-right ЄВРО-2023 З ФУТЗАЛУ (U-19). ЮНАЦЬКА ЗБІРНА УКРАЇНИ ПЕРЕМОГЛА СЕРБІЮ Й УТРЕТЄ ПОСПІЛЬ ПРОБИЛАСЯ ДО ФІНАЛЬНОГО ТУРНІРУ.
article-img

Юнацька збірна України здолала Сербію в основному раунді відбору третього чемпіонату Європи з футзалу (U-19) і вийшла у фінальний турнір.

Раніше в межах групи 2 основного раунду відбору Євро-2023 (U-19), матчі якої приймає сербське місто Врнячка-Баня, синьо-жовті впевнено обіграли Чорногорію (12:1) і Румунію (7:3). У вирішальному поєдинку квартету українці зустрічалися з господарями, які також оформили дві перемоги.

Для здобуття першої сходинки нашим хлопцям вистачило б і нічиєї. Проте підопічні Ігоря Москвичова одразу показали, що гратимуть на перемогу. На перших секундах зустрічі Малиновський поцілив у поперечину, а за мить Тютюрай відкрив рахунок. Надалі серби часто загрожували нашим воротам, проте на висоті був Дяченко, також одного разу збірну України виручив каркас. На 10-й хвилині після кутового перевагу синьо-жовтих подвоїв Скибчик, а під кінець першого тайму Дмитро вже після ауту оформив дубль. 3:0.

По перерві серби більше атакували, тоді як наші хлопці старалися втримати перевагу й по можливості забити вчетверте. На 31-й хвилині Джукич ударом здалеку скоротив відставання господарів, а на 40-й Єремич звів перевагу українців до мінімуму. Однак на більше в балканців не вистачило часу, а за кілька секунд до фінального свистка Малиновський після закидання Дяченка поставив крапку — 4:2.

Таким чином, синьо-жовті посіли першу сходинку у групі та пробилися на третій із трьох чемпіонатів Європи. Окрім збірної України, у фінальний турнір вийшли Хорватія (господар), Словенія, Португалія, Фінляндія, Франція, Іспанія та Італія.

Сербія — Україна — 2:4 (0:3)

Голи: Джукич (31), Єремич (40) — Тютюрай (1), Скибчик (10, 18), Малиновський (40).

Сербія: Мароєвич — Пайкович, Ракич (к), Джукич, Вуйович; Маківич, Костич, Стоянович, Дедінац, Анделкович, Єремич, Чорович.

Україна: Дяченко — Рибіцький, Малиновський, Тютюрай, Скибчик (к); Белімов, Татумірак, Ткаченко, Єлішев, Федик, Сніцаренко, Пелецький.

Попереджені: Вуйович (14), Дедінац (14), Стоянович (24) — Рибіцький (14).

4. Чорногорія30034—220

Місцем проведення фінального турніру Євро-2022/2023 з футзалу серед юнаків до 19-ти років був визначений Пореч (Хорватія). Окрім господарів, хорватів, у фінальній стадії з 3-го до 10 вересня гратимуть сім збірних, які стануть відомі після другого раунду кваліфікації, що завершиться до 26 березня. Формат фінального турніру залишиться тим самим: вісім учасників зіграють у двох групах по чотири команди, по дві найкращі серед яких вийдуть до півфіналу.

Дебютний чемпіонат Європи з футзалу серед юнаків пройшов 2019 року в Ризі, другий розіграш відбувся 2022-го в Хаені — обидва рази (20192022) чемпіоном ставала команда Іспанії. Другий чемпіонат спочатку планувався на 2021 рік, але його було перенесено через пандемію COVID-19.

Збірна України брала участь в обох фінальних турнірах. У 2019-му підопічні Віталія Одегова посіли третє місце у групі, а у 2022-му зупинилися в півфіналі.