Мерц про втрату територій України: розбір заяви політолога

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що Україна мусить визнати втрату частини територій для укладення мирної угоди з Росією. Процес євроінтеграції тісно пов’язаний із завершенням бойових дій. Політолог Володимир Фесенко закликає сприймати ці слова спокійно, адже вони не містять нічого шокуючого.

Війна блокує вступ до ЄС

Фесенко пояснив, що заява Мерца потребує спокійного аналізу. Поки тривають бойові дії, вступ України до Євросоюзу неможливий. Багато країн блокуватимуть цей процес.

Поки йде війна, то завжди знайдеться низка країн, які будуть проти вступу. Тому тут погоджуюся з Мерцом, що поки війна триватиме, доти Україна не буде членом ЄС. Далі вже питання інтерпретації, що саме мав на увазі Мерц, коли говорив про “відмову” від території, – зазначив Фесенко.

Політолог навів приклад Кіпру. Частина його території окупована Туреччиною, але острів є членом ЄС. Головне – відсутність активних бойових дій. Мерц, ймовірно, мав на увазі фактичну, а не юридичну відмову від територій. Це вписується в ідею припинення вогню на нинішній лінії розмежування.

Мерц також назвав нереалістичним вступ України до ЄС до 1 січня 2027 року, про що згадував президент Володимир Зеленський. Навіть 2028 рік видається малоймовірним.

Позиція Києва залишається твердою

Україна наполягає: жодні окуповані території не визнаватимуться російськими. Фесенко радить нагадувати європейським політикам про цю лінію.

Наша позиція незмінна. Ми не будемо визнавати жодну з окупованих територій за Росією. Думаю, що Мерц не дуже чітко висловився. Йому деколи не вистачає політичного досвіду на такому рівні. Тому він робить іноді прямолінійні заяви, – підсумував Фесенко.

Київ прагне членства в ЄС у 2027 році, хоча в Брюсселі говорять про 2030-й. Віцепрем’єр Тарас Качка зазначив, що ідея 2027-го не відкинута, але конкретної моделі вступу ще немає. У березні Україна отримала всі вимоги ЄС за останніми трьома кластерами.

More From Author

Бущан з єврокубків опустився до Другої ліги Полісся

Референдум неможливий: чому критикують оновлення Цивільного кодексу

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Останні коментарі

No comments to show.

Категорії