У Польщі санітарні служби ввели карантин для однієї людини після можливого контакту з пасажиром круїзного лайнера MV Hondius. Саме на цьому судні зафіксували спалах хантавірусу.
Карантин без симптомів
Людина не виявляє ознак захворювання, але перебуватиме під медичним наглядом протягом семи днів. Про це повідомили в Головній санітарній інспекції. На борту лайнера перебував польський капітан. Служби встановлюватимуть усіх, хто контактував із пасажирами після їхнього сходу на берег.
Масштаби спалаху
На лайнері підтверджено вісім випадків зараження. Троє людей померли: подружжя з Нідерландів та чоловік із Німеччини. Судно прибуло на Тенерифе, попри протести місцевих жителів. Пасажирів та частину екіпажу евакуювали. В Іспанії 14 осіб із лайнера помістять на карантин у Центральному оборонному шпиталі в Мадриді. Вони пробудуть під наглядом тиждень.
Хантавірус передається від диких гризунів. Зараження відбувається через вдихання пилу з їхніми виділеннями. Від людини до людини вірус не поширюється. Джерело: Центр громадського здоров’я.


